پرداخت الکترونیکی در ژاپن
مقالات ۲۰۱۷/۱۱/۱۲

تحقق نظام بانکداری الکترونیک نیاز به ابزارهای مخصوص به خود را برای مبادله دارد، به طوری‌که بدون به کارگیری آن‌ها، نظام بانک‌داری الکترونیک با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد، چرا که بدون سیستم نقل و انتقال سریع، دقیق و مطمئن وجوه و اسناد، بانک‌داری الکترونیک امکان اجرا شدن نخواهد داشت.

برای پرداخت در دنیای فیزیکی، خریدار مبلغ کالا را به صورت رو در رو و توسط پول نقد، چک و یا کارت اعتباری، پیش‌پرداخت و یا از طریق مراجعه به بانک به صورت حواله‌ی بانکی به فروشنده پرداخت می‌کند، در حالی که خریدار در دنیای مجازی از معادل‌های الکترونیکی بازارهای فوق استفاده می‌نماید. پرداخت‌ها در دنیای مجازی به صورت الکترونیکی، و از طریق انتقال وجوه یا پول الکترونیکی انجام می شود.

از جمله‌ی این ابزارها می‌توان به طرح پرداخت کرایه‌ی تاکسی با کارت‌های پرداخت اشاره کرد که استارت‌آپ‌هایی نیز در این زمینه در کشور ما شروع به فعالیت کرده‌اند و «دیدگاهان نوین» نیز به دلیل اهمیت این موضوع به نقش و تحلیل آنان پرداخته است. در همین راستا مقاله‌ی زیر ترجمه‌ای از مقاله‌ی «Payments in Japan, A yen for Plastic» از مجله‌ی اکونومیست مورخ ۴ نوامبر ۲۰۱۷ برگزیده شده است.

برای دریافت مقاله این‌جا را کلیک کنید.

404 Not Found
404 Not Found
Please forward this error screen to dnovin.vaultpos.com's WebMaster.

The server can not find the requested page:

  • dnovin.vaultpos.com/links.txt (port 80)