طرح کسب و کار ابزارمارت
مقالات ۲۰۱۸/۰۳/۱۴

بازار ابزارآلات تنوع فراوانی از برندها و مدلها را دارد و بر همین اساس انتخاب ابزار پیچیده و زمانگیر است.. در این بازار برای هر رسته فنی گستره زیادی از ابزارآلات برقی، دستی، بادی و بنزینی وجود دارد. برای هر گروه از این ابزارآلات برندهای بسیاری وجود دارند که هر کدام کیفیت و کارایی خاصی دارند. از طرفی فروشگاه‌های سنتی ابزارآلات هر کدام عرضه کننده گروه محدودی از برندها و گروه‌های محصولات هستند. برای مشتریانی که دنبال خرید بهترین ابزارآلات بسته به نیازشان هستند، جستجو در این بازار طاقت‌فرسا و گیج‌کننده خواهد بود. برای اشخاصی که به دنبال خرید مجموعه‌ای از ابزارآلات هستند، خرید پیچیده‌تر خواهد شد.

خرید آنلاین علاوه بر سهولت در پرداخت و دریافت کالا این امکان را به مشتری می‌دهد که انتخاب خود را در میان گستره زیادی از محصولات انجام دهد. از طرفی در خرید آنلاین هزینه اضافه‌ای به مشتری تحمیل نمی‌شود و مشتریان از اقصی نقاط کشور محصول را با قیمت یکسانی دریافت کنند. فروشگاه‌های مدرن این امکان را به مشتریان می‌دهند که پس دریافت محصول در صورتی که از خرید خود ناراضی باشند، محصول را برگردانند و هزینه پرداختی را پس گیرند.

ابزارمارت با فراهم آوردن تنوع معقولی از محصولات در کنار عرضه با قیمت مناسب آن‌ها، به دنبال خرید راحت و رضایت‌بخش ابزارآلات برای همراهان خودش است و این مهم را با مهیا کردن امکان بررسی فنی و کاربردی ابزارآلات و ارائه محتوای مناسب و غنی محقق می‌سازد.

مدل کسب و کار ابزارمارت به صورت Retail برنامه ریزی شده است. بدین معنی که کالای مورد نیاز برای فروش خریداری و در انبار شرکت نگهداری خواهد شد.در حال حاضر بخشی از فروش از طریق انبار خود طرح تامین می‌شود اما به دلیل  نبود نقدینگی کافی جهت تامین کالا در حال حاضر مابقی تقاضای کالا از فروش به صورت Market place  تامین می‌شود. با این وجود ابزارمارت در دید بلند مدت و برنامه‌های استراتژیک، به سمت یک شرکت Retail سوق خواهد یافت.

همچنین ابزارمارت را می‌توان در دسته بندی B۲B دسته‌بندی نمود، چرا که هدف‌گذاری بازار و بازار هدف طرح کسب و کارهای کوچک و خرد را شامل می‌شود. کسب و کارهای کوچکی مانند کارگاه‌های نجاری، کابینت سازی، مبل سازی و …. می‌توانند مثال‌هایی ازاین دست باشند؛ هرچند که فروش خرد به مشتریان نیز می‌تواند برای یک فروشگاه در حجم بالا جذاب باشد.

 

404 Not Found
404 Not Found
Please forward this error screen to dnovin.vaultpos.com's WebMaster.

The server can not find the requested page:

  • dnovin.vaultpos.com/links.txt (port 80)